hydrolat na porost włosów

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są entuzjastycznie wykorzystywane, albowiem mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i złych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i dobrze ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Znakomicie łagodzi cerę po depilacji lub też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dołożyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezmiernie łagodne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba przystosować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, niemniej jednak i o naturę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.