objawy alkoholizmu 

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Jednak nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod terapii, jakie pomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego i pełnego życia.

prywatny odwyk dla alkoholika Kraków

Różne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być monitorowane przez skład znawców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez fachowców, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed zaczęciem leczenia postać musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych sytuacjach jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny bądź też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga też zapoczątkować debatę na temat dostępnych opcji leczenia oraz wsparcia.

Nie ma dobrego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, kłopoty z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.