Restaurants near Main Market Square

Autentyczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy typ gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują mniej znane dania obiadowe – risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się również mniej popularne włoskie dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i jedzenie z różnych części kraju. Najlepsza włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Posiłek w charakterze włoskim koniecznie musi zawierać również wino. Odrobina czerwonego wina to dla Włochów reguła. Fajna restauracja włoska w Krakowie Najbardziej typowe wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać różnorodny wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która potrafi podać nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film